Meble na wymiar w łazience – dlaczego warto?

Każdy kto robi remont łazienki decyduje się na ulepszenie jej wnętrza. Chodzi tutaj o zakup nowych mebli, płytek i kafelek. To bardzo ważne. Jednak niestety niektórzy mają tak niewymiarowe łazienki, że nie pozostaje nic innego jak zdecydować się na zakup mebli wykonywanych na wymiar. To jest dobre rozwiązanie, gdyż stworzenie indywidualnego projektu łazienki oraz wykonanie mebli na wymiar pozwala każdemu dostosować wnętrze nie tylko do swoich potrzeb, ale także i upodobań. Można dzięki temu także wykorzystać dostępną, nawet niestandardową przestrzeń. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić odpowiedź na zagadnienie Meble na wymiar w łazience – dlaczego warto?

Meble na wymiar w łazience – dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach łazienka to nie jest tylko i wyłącznie pomieszczenie sanitarne. Obecnie pełni rolę także pralni, suszarni, toalety. W tym pomieszczeniu kobiety często wykonują swój codzienny makijaż. Jak mamy meble na wymiar to możemy być pewni, że pomieszczenie to umili nam wykonywanie codziennych czynności. Jeśli ktoś wykonuje dla nas meble na wymiar to możemy być pewni, że będziemy w stanie wykorzystać każdy centymetr łazienki. Nie będzie żadnej pustej przestrzeni.

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Również meble, które wykonywane są na wymiar je mają. Do najważniejszych zalet możemy zaliczyć między innymi:

  • Możliwość zabudowania elementów wyposażenia łazienki – Chodzi o urządzenia takie jak pralka czy suszarka. Gdy urządzenia są niewidoczne to jest znacznie czyściej i przejrzyście w łazience. Jest o wiele bardziej estetycznie.
  • Dopasowanie mebli do niestandardowych warunków – Chodzi o to, iż w takim przypadku jesteśmy w stanie wykorzystać każdą powierzchnię, każdy centymetr. Nie musimy martwić się skosami czy niskimi sufitami.
  • Dostosowanie wyposażenia do indywidualnych preferencji – To my decydujemy o wielkości i szerokości mebli.
  • Brak ograniczeń względem stylu – Chodzi o to, że możemy sami zdecydować się w jakim kolorze wybierzemy meble do łazienki oraz w jakim stylu będą one zrobione.
  • Oryginalny efekt
  • Oszczędność czasu na montażu – Ważne w tym przypadku jest to, iż każde meble, które wykonywane są na wymiar muszą być montowane przez fachowców. Dlatego też nie musimy w ogóle się martwić, że musimy robić to samodzielnie.

A czy takie rozwiązanie ma wady? Oczywiście, że tak. Jedną wadą jest to, że każdy projekt musi być wykonywany przez specjalistę. Nie możemy zrobić tego sami. Wiadomo, że wszystkie pomiary i pomysły wymagają poświęcenia dużej ilości czasu. Kolejną wadą jest oczywiście cena. Meble na wymiar są o wiele droższe od tych już gotowych. Można porównywać ceny ze sklepów stacjonarnych i internet -owych. Bardzo popularnym materiałem na meble w łazience jest oczywiście drewno. Wszystko dlatego, iż one bardzo dobrze prezentują się w każdym wydaniu, w różnych stylach. Nawet w nowoczesnych wnętrzach. Wszędzie wygląda naprawdę dobrze. Wszystko dlatego, iż jest to materiał bardzo naturalny, ponadczasowy i dość łatwy w obróbce. Dlatego wykonywanie mebli na wymiar z takiego materiału staje się coraz bardziej popularne. Drewno zachwyca oryginalną fakturą, kolorystyką czy widokiem naturalnych słojów. Muszą być one odpowiednio zaimpregnowane, żeby podwyższony poziom wilgotności pomieszczenia nie wpłynął na deformację czy zniszczenie mebli.

Ile trzeba wydać pieniędzy na meble na wymiar? Oczywiście ceny są różne. Koszty wahają się od 3000 zł do nawet 15 000 zł. Zależy jak duża jest łazienka i czy ma skosy czy nie. Dlatego kwestia wyceny to sprawa indywidualna. Cena zależy także od rodzaju materiału z jakiego te meble mają być wykonane. Meble powinny być bardzo funkcjonalne ale także i estetyczne. To bardzo ważne. Muszą być odporne na wilgoć, gdyż wiadomo, że w tym pomieszczeniu jest jej najwięcej. Najlepiej jest zabezpieczyć dodatkowo meble.