Luksusowy salon – jak go urządzić?

Idea luksusowego salonu może wyglądać zupełnie inaczej w wyobraźni jednej osoby niż w wyobraźni drugiej. Być może zobaczysz tradycyjny pokój ozdobiony boiserie, żyrandolami, pikowanymi kanapami i ciężkimi, eleganckimi zasłonami, a może Twój wymarzony luksusowy salon to nowoczesna przestrzeń otoczona ogromnymi przeszkleniami, z liniowymi sofami i pięknymi krzesłami akcentującymi.

Salon, czyli serce domu

Przede wszystkim, najlepsze przykłady tradycyjnego dekorowania są zarówno dość uniwersalne, jak i przystępne. Salon jest często pierwszym pomieszczeniem, które dekorujemy i pierwszym pomieszczeniem, które pokazuje się nowym gościom podczas zwiedzania.Pięknie urządzony salon zarówno przyciąga, jak i zmusza do pozostania. Ale ze względu na wysokie stawki dokonywanie tych dużych wyborów projektowych może być stresującą propozycją. Salon ma zatem niezrównane znaczenie w domu i nie jest zaskoczeniem, że poświęca się mu najwięcej uwagi na etapie projektowania.

 

Decydując się na zaprojektowanie salonu idealnego dla siebie, swoich potrzeb i upodobań, należy mieć świadomość, że projekt nie dotyczy tylko jednej części domowej przestrzeni, ale jest to również najbardziej godna uwagi „fasada” Twojego domu i doskonałej przestrzeni do rodzinnego wypoczynku. Z tych wszystkich powodów ważne jest, aby pamiętać o kilku krokach w fazie planowania. Aby stworzyć idealny tradycyjny salon, pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest dostępna powierzchnia podłogi i meble, które chciałbyś posiadać w salonie. Dobrym początkiem jest wykonanie papierowych szablonów mebli klasycznych, które chcesz dołączyć i ułożenie ich na miejscu.

Jak jak zaplanować elegancki i ponadczasowy wystrój salonu?

Zbyt wiele osób zakochuje się w elementach uzupełniających, takich jak poduszki, lampy, obrazy itp., wokół których decydują się „zbudować” idealny salon, traktując te cechy jako miernik wyboru stylu. To tak, jakby architekt planował cały budynek w oparciu o łazienkę. To nie tyle zasada, co kwestia zdrowego rozsądku: przy projektowaniu idealnego salonu pierwszym krokiem jest planowanie.

Planowanie oznacza zadawanie sobie pewnych pytań:

  • Jakie czynności i momenty dnia będą miały miejsce w salonie?
  • W jaki sposób należy zagospodarować i podzielić przestrzeń w zależności od jej wykorzystania (strefa sof, jadalnia, czytelnia)?
  • Gdzie powinny być ustawione meble?

Umiejscowienie poszczególnych elementów jest jednym z najważniejszych czynników, ponieważ tworzą one punkty skupienia, więc nie wystarczy ustawić sofy przy ścianie lub postawić dwa siedziska i stolik pod oknem. W klasycznym lub nowoczesnym salonie nigdy nie lekceważ potęgi centralnego punktu. Niezależnie od tego, na czym się skupiasz, podejmij decyzję i trzymaj się jej.  Planowanie pomaga odpowiedzieć na te pytania, mając na celu opracowanie kompletnej i idealnej wizji. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że chcesz, aby proporcje mebli były skoordynowane z proporcjami pomieszczenia.

Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę:

  • Nigdy nie lekceważ punktu centralnego
  • Utwórz obszary rozmów
  • Rozważ przepływ ruchu
  • Użyj dywanu w odpowiednim rozmiarze

Podstawa salonu – sofa

Ważnym punktem jest to, że klasyczne meble mogą tworzyć silne, komfortowe obszary rozmów. Dzięki temu można wygodnie ze sobą rozmawiać, nie nadwyrężając karku ani nie krzycząc. Sofa z tego powodu jest szczególnym elementem w salonie, który jest w stanie wyznaczyć i pełnić funkcję podpory dla wszystkich pozostałych elementów wyposażenia. Sofa i krzesła są często dużymi przedmiotami, dlatego ważne jest, aby pasowały do ​​przestrzeni. Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest zmierzenie przestrzeni przed zakupem któregokolwiek z tych elementów.

Sofa to najwyższy element wyposażenia, król salonu. Funkcjonalny pod względem całego pomieszczenia, nie tylko radykalnie zmienia wygląd, ale także dyktuje linię.

Nie możesz oszczędzać, jeśli chodzi o sofę: jakość, wygoda i wytrzymałość to podstawowe cechy za (prawie) wszelką cenę. Naszkicuj pomieszczenie, używając wszystkich odpowiednich pomiarów. Spróbuj ustawić sofę i krzesła w kilku różnych miejscach i zobacz, co działa najlepiej wizualnie i pod względem pozostawienia miejsca, aby dostosować się do ruchu. Odzwierciedlaj luksus osobowością: akcesoria i sztuka Puść wodze wyobraźni. Salon najlepiej nadaje się do dostosowania i ogólnie do odzwierciedlenia tego, co składa się na twoją postać. Możesz zdecydować się na regał ścienny, jeśli jesteś miłośnikiem książek, lub pokryć każdy centymetr ściany sztuką (nawet jeśli nie jest to wskazane jako zdecydowanie ciężkie dla oka).

Dodatki, przedmioty artystyczne i wyposażenie to elementy, które wyróżniają i inspirują. Biorąc pod uwagę, że salon jest najbardziej zamieszkiwaną częścią domu, warto również zdefiniować te pozornie towarzyszące aspekty, aby stworzyć przestrzeń, w której czujemy się jeszcze bardziej u siebie, w pełnym komforcie.Dodaj efektowne dodatki do swojego pokoju. Mniejsze akcesoria wyglądają lepiej w grupach, ale unikaj wnoszenia zbyt wielu. Granica między dodatkami a „zaśmiecaniem” pokoju jest cienka.