Łóżka typu domek – nowy trend wyposażenia wnętrz dla najmłodszych

Każde dziecko marzy o dniu, w którym będzie miało dom, który będzie nazywać swoim własnym, więc dlaczego nie spełnić ich marzeń wcześniej dzięki łóżeczku w formie domu. Będą miały własne miejsce, z którego będą mogły korzystać przez wiele lat. Niezależnie od tego, czy szukasz swojego pierwszego „dużego łóżka”, czy też modernizujesz stosunkowo nudne łóżko dziecięce w ramach remontu sypialni, łóżka domowe są zarówno zabawne, jak i funkcjonalne i zdecydowanie są jednym z obecnie ulubionych łóżek dziecięcych. Te super zabawne łóżka to gorący obiekt numer 1!

Co to jest łóżko typu domek?

Łóżko jako domek to drewniane łóżko dla dzieci, które zostało zaprojektowane tak, aby zawierało strukturę przypominającą dom, zapewniając niesamowite łóżko do spania i zabawy.Łóżka – domki dla dzieci są dostępne w różnych stylach, od podłogowych łóżek w stylu Montessori po podniebne łóżka-domki na drzewie, łóżka domki ze zjeżdżalniami po łóżka domki ze schowkiem. Przy tak wielu pięknych wzorach z pewnością znajdziesz idealne łóżko marzeń dla swojego dziecka.

 

Punkty do rozważenia przed zakupem

Wiek dzieci

Łóżka domki to doskonały wybór dla małych dzieci, dzięki ich atrakcyjnemu i zabawnemu wzornictwu. Przydatność ostatecznie sprowadza się do stylu łóżka, które chcesz kupić, oraz etapu rozwoju Twojego dziecka. W przypadku bardzo małych dzieci łóżka domy oferują fantastyczną opcję łóżeczka dla małego dziecka. Szukaj wzorów, które są na poziomie podłogi lub mają niski profil, ponieważ zapewniają bezpieczne środowisko do spania i sprawiają, że wchodzenie i wychodzenie z łóżka jest łatwą pracą dla małych dzieci. Łóżka domowe są również odpowiednie dla większych dzieci, dzięki szerokiej gamie dostępnych opcji, ich wymarzony dom jest na wyciągnięcie ręki! Zamknięte projekty, takie jak nasze łóżko kabinowe, zapewniają odrobinę prywatności przed mamą i tatą lub idealną kryjówkę przed kłopotliwym młodszym rodzeństwem! Większe dzieci również pokochają otwarte i przewiewne projekty, takie jak łóżka, które aż proszą się o personalizację za pomocą świateł i chorągiewek lub pozostawienie ich w naturalnym stanie, aby uzyskać czysty skandynawski wygląd.

Wielkość pokoju

Kupując nowe łóżko dla dziecka, zawsze dobrze jest zmierzyć pokój i wziąć pod uwagę wszelkie inne meble do sypialni dla dzieci, które będą się w nim znajdować. Podczas gdy wiele łóżek domków jest uważanych za łóżka pojedyncze, ze względu na swoją konstrukcję mogą zajmować więcej miejsca niż przeciętne łóżko pojedyncze dla dzieci. Upewnij się również, że sprawdziłeś wysokość sufitu, zwłaszcza jeśli chcesz kupić łóżko, które jest podnoszone nad podłogę lub łóżko piętrowe, ponieważ dodatkowa wysokość dachu może sprawić, że będzie ono wyższe niż inne łóżka piętrowe.

Materace

Ze względu na unikalną konstrukcję łóżek domowych mogą one wymagać określonego rozmiaru materaca. Dlatego najlepiej jest sprawdzić rozmiar materaca, który jest zalecany do współpracy z łóżkiem typu domek.  Jeśli jest to twoje pierwsze wprowadzenie do łóżek w formie domków, ważne jest, aby omówić niektóre z najpopularniejszych dostępnych opcji. Niektóre projekty są bardziej odpowiednie dla starszych dzieci, a inne dla małych dzieci, niektóre oferują cenne miejsce do przechowywania, a inne chowane łóżko do spania…

Łóżko typu domek dla najmłodszych

Jeśli szukasz łóżka dla malucha, które wyróżnia się, z pewnością powinieneś rozważyć łóżko w stylu domku. Kiedy dziecko przechodzi z łóżeczka do łóżka, rodzice często szukają łóżek, które mogą sprawić, że cały proces przebiegnie trochę sprawniej. Super fajne łóżko-domek zapewnia kuszące łóżko, do którego można się wspiąć przed snem i zostać w nim całą noc.

Łóżka podłogowe stanowią doskonały wybór jako łóżko dla malucha. Łóżka te stają się coraz bardziej popularne, zachęcając dzieci do samodzielnego snu. Projekty są często proste, ale stylowe, a ze względu na ramę na poziomie podłogi są fantastycznym łóżkiem domowym dla małych dzieci.

Projekty takie jak łóżko do domku dla dzieci są również idealne dla małych dzieci, z niskoprofilową ramą i panelami przednimi, które tworzą bezpieczną przestrzeń do spania, zmniejszając ryzyko wypadnięcia dziecka z łóżka w nocy. Otwarta rama pozwala na łatwy dostęp do dziecka, co jest idealne, jeśli potrzebuje trochę otuchy przed snem.