Kuchnia w stylu angielskim

W dzisiejszych czasach, podczas gdy wiele nowoczesnych kuchni próbuje naśladować pewne surowe projekty, kuchnie, które są zaprojektowane w klasycznym angielskim stylu, zwykle zawierają mieszankę elementów zaczerpniętych z bogatego dziedzictwa. Mniejsze kuchnie można zaprojektować w stylu rustykalnych domków z kamiennymi ścianami lub pomysłowych edwardiańskich tarasów, podczas gdy większe kuchnie mogą sobie pozwolić na czerpanie inspiracji z przepastnych przestrzeni, które można znaleźć w wiejskich domach lub królewskich georgiańskich kamienicach.

Materiały

Klasyczne angielskie kuchnie wykorzystują w swoich projektach szeroką gamę tradycyjnych materiałów, nawiązując do czasów sprzed eleganckich podłóg winylowych i nowoczesnych blatów z laminatu. Od skromnego kamienia po szlachetny dąb, te materiały robią wiele, aby nadać Twojej kuchni wygląd, który jest zarówno naturalny, jak i ponadczasowy, zacierając granicę między wnętrzem a otoczeniem. Szeroka paleta twardego drewna jest integralną częścią klasycznej angielskiej kuchni, w której wysokiej jakości wyroby rzemieślnicze i postarzane meble nigdy nie wyglądają nie na miejscu. Stoły z litego dębu z wyblakłymi wykończeniami ładnie układałyby się na nieregularnej mozaice kamiennych bruków w kuchniach poszukujących smaku wiejskiego domu.

Szafy i meble wykonane z dobrze pozyskiwanego angielskiego drewna są również podstawą stylu klasycznego, chociaż często wybierane są również sosna i olcha. Jeśli zdecydujesz się pomalować swoją zabudowę i stolarkę, pamiętaj o zachowaniu oryginalnych słojów i niedoskonałości drewna, aby nadać mu bardziej postarzany wygląd. Ogólnie rzecz biorąc, kluczem jest odzwierciedlenie najczęstszych praktyk z okresu, który chcesz uchwycić – na przykład, ponieważ kuchnie gruzińskie zwykle miały marmurowe blaty, więc Twoja kuchnia również powinna, jeśli wybierasz klasyczny styl gruziński. Z drugiej strony, królewska kuchnia w stylu wiktoriańskim wyglądałaby niezręcznie pokryta laminatem i fornirem. Wystarczy dobrać odpowiednie materiały, aby dodać tradycyjnej kuchni wiele uroku, niezależnie od tego, czy jest duża, czy mała i przytulna.

Meble

Jak zawsze, kupowanie mebli na zamówienie to najlepszy sposób na spełnienie dokładnych wymagań idealnej kuchni, zwłaszcza jeśli wybierasz bardziej charakterystyczne projekty z epoki, które są trudne do osiągnięcia u nowoczesnych dostawców. Idąc tą trasą, możesz wykorzystać oszałamiające rzemiosło, które można znaleźć w angielskich rezydencjach, ze starannie dopasowanymi szafkami lub szytymi na miarę stołami i wyspami, z których każdy jest ręcznie robiony według gustu. Jeśli masz ograniczony budżet i nie masz wystarczającej ilości miejsca aby pomieścić projekty na zamówienie, możesz rozważyć ponowne użycie i renowację starych mebli. W końcu, czy jest lepszy sposób na stworzenie tradycyjnej kuchni niż wdrożenie autentycznych i tradycyjnych mebli? Biorąc pod uwagę, że przedwojenne kuchnie częściej były wyposażone w wiele wolnostojących elementów – każdy inny rozmiar, kolor, materiał i design – kuchnia, która łączyłaby eklektyczną mieszankę uratowanych krzeseł, szafek, desek podłogowych i stołów, z pewnością byłaby zachowaniem tradycyjnych wzorów.

 Szczegóły

Minimalistycznego blasku nie znajdziemy w bardziej tradycyjnych kuchniach, gdzie prostota jest unikana na rzecz ozdobnych detali, złożoności i często niedoskonałości. Rzeźbione nogi stołowe z wrzecionami i toczeniami są klasyczną cechą okazałych XIX-wiecznych kuchni, podczas gdy ciągi paneli na pióro i wpust pasują do bardziej duszpasterskich projektów kuchennych. Nawet tak proste elementy, jak wypunktowanie każdej szafki unikalnymi uchwytami i gałkami, uwzględnienie naturalnych sęków i słojów drewnianego blatu lub dopasowanie misternie rzeźbionego gzymsu, mogą w znacznym stopniu wpłynąć na osobowość Twojej kuchni. Dopracowanie tych drobnych szczegółów jest niezbędne, aby Twoja klasyczna kuchnia była naprawdę Twoja.