Jak zaaranżować biuro?

Biuro jest miejscem, w którym spędzamy większość naszego czasu. Dlatego powinno być przytulne i komfortowe, jednocześnie pozbawione wszelkich rozpraszaczy. Szukanie odpowiedzi na pytanie jak zaaranżować biuro nie jest łatwe. Chodzi przecież o efekt wizualny, ale również o komfort pracy. Jak umiejętnie połączyć estetyczne wykonanie, wygodę i profesjonalizm?

Biuro jest naszą wizytówka. Niezależnie od tego czy jest to biuro w firmie, czy biuro w domu, świadczy o nas i o tym, jak wykonujemy naszą pracę. Musi świadczyć o fachowości i profesjonalizmie firmy. Biuro powinno być przede wszystkim stonowane. Wynika to z faktu, że podczas pracy nic nie powinno nas rozpraszać. Dlatego też kolory w biurze powinny być neutralne, takie które wyciszają i wpływają na komfort pracy. Aranżując biuro musimy pamiętać o kilku istotnych zasadach.

Jak zaaranżować biuro? Ważne zasady

Aranżując biuro, należy wziąć pod uwagę charakter wykonywanej pracy. Inaczej będą wyglądały biura w dużej korporacji, inaczej w małej kilkuosobowej firmie, jeszcze inaczej biuro będzie wyglądało w domu. Podczas urządzania należy wziąć pod uwagę potrzeby stanowiska. Biuro dla agencji reklamowej będzie różniło się wieloma aspektami w porównaniu do biura rachunkowego.

Najprościej byłoby zatrudnić dekoratora wnętrz, by urządził nam biuro. Jednak nie wszystkie firmy mogą sobie na to pozwolić. Dlatego też warto kierować się kilkoma zasadami, dzięki którym stworzymy idealna przestrzeń do pracy.

Pierwsza zasada aranżacji biura brzmi mniej znaczy więcej. Najlepiej postawić na prostotę. W tym wypadku bezpiecznym rozwiązaniem jest drewno. Jest ono zawsze dobry rozwiązaniem i sprawdzi się w każdej aranżowanej przestrzeni. Jest to materiał ponadczasowy i bardzo szlachetny. Wybierając drewno sosnowe, bukowe czy dębowe, osiągniemy klasyczny efekt.

Jeśli chcemy dodać trochę nowoczesności do naszego biura postawmy na wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne. Modne są poliwęglanowe krzesła, które nie tylko są lekkie i wygodne, ale prezentują się bardzo elegancko. W biurze doskonale sprawdzi się także szkoło i metal.

Chcąc mieć nowoczesne biuro warto postawić na jasne kolory ścian. Nie tylko optycznie powiększymy przestrzeń, ale przede wszystkim sprawimy, że biuro będzie wydawało się bardziej przestronne. W biurze unikać należy masywnych stołów czy foteli, które dodają wnętrzu ciężkości i zabierają dużo miejsca.

Urządzając biuro, warto pod uwagę wziąć ergonomię w biurze, która ma realny wpływ na zdrowie. Warto postawić na odpowiednio dopasowane do pracowników miejsca pracy. Ergonomiczne krzesła i biurka zadbają o kręgosłup podczas pracy. Nie oszukujmy się, większość pracowników przez wiele godzin w ciągu dnia siedzi, co nie jest korzystne dla ich zdrowia.

Ważne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie, nie tylko całego pomieszczenia, ale również i stanowiska pracy. Odpowiednio dobrane lampy sufitowe czy lampki biurowe będę nie tylko tworzyły komfortową przestrzeń pracy, ale także wpłyną na produktywność pracy.

Nawet w małym biurze nie może zabraknąć pewnych stałych mebli. Jednym z nich jest biurko, które musi pomieścić komputer, notatnik, lampkę i przybory do pisania. Dobrze jeśli będzie miało szuflady i szafki, których pracownik będzie mógł przechowywać dokumenty. Odpowiednio dobrane krzesło, dopasowujące się do pracownika, jest niezwykle istotne. Podobnie jak regał, na którym będzie można trzymać segregatory czy teczki z ważnymi dokumentami.

W biurze powinno być jak najmniej dodatków, które będą rozpraszały podczas pracy. Możemy pokusić się o powieszenie zdjęcia rodzinnego, ale już obraz z malarstwem abstrakcyjnym może rozpraszać i utrudniać koncentrację.

Aranżując biuro, musimy pamiętać, że powinno być ono eleganckie i oddawać charakter wykonywanej przez nas pracy. Niezależnie od tego czy pracujemy w domu czy w biurowcu, biuro jest naszą wizytówką i jego odpowiednia aranżacja jest bardzo istotna.