Jak wybrać odpowiedni stolik RTV do salonu?

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie dom bez telewizora. W wielu rodzinach to ważny przedmiot, który służy do rozrywki i zdobywania informacji o bieżących wydarzeniach. Taki sprzęt potrzebuje odpowiedniego wyeksponowania. Na co zwrócić uwagę, wybierając stolik RTV?

Aranżacja mieszkania to nie lada sztuka. Trzeba dobrać wszystkie elementy w każdym pomieszczeniu w taki sposób, by tworzyły spójną całość. Salon to przestrzeń trudna do urządzenia. To miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu po pracy, to miejsce odpoczynku, wyciszenia się, rozmów z rodziną. Salon powinien nie tylko zapewniać dobre warunki do odpoczynku, ale również powinien być miejsce do spędzaniu czasu z najbliższymi. Stolik RTV wydaje się być niedużym, zwykłym meblem, który stoi w centrum salonu. To mebel, który przykuwa wzrok i będzie stanowił ozdobę pomieszczenia. Dlatego jego wybór należy odpowiednio przemyśleć.

Jak wybrać odpowiedni stolik RTV do salonu?

Zanim wybierzemy stolik RTV, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka funkcję będzie on pełnił. Czy ma to być element kina domowego, czy może ma być to dodatkowe miejsce do przechowywania drobnych przedmiotów. Jeśli odpowiemy sobie na to pytanie, możemy przewidzieć, czy wybierzemy szafkę otwartą czy zamkniętą. Stolik RTV z otwartymi półkami zapewni łatwy dostęp do urządzeń. Z kolei szafka RTV z zamykanymi półkami zapewni Ci dodatkową przestrzeń do schowania przydatnych w domu przedmiotów.

Dobór szafki do pomieszczenia jest kluczową kwestią. W niektórych salonach idealnie sprawdzą się stoliki małe i nowoczesne, w innych przypadkach lepiej swoją funkcję spełnią wysokie i duże komody. Wybierając stolik RTV powinniśmy zwrócić uwagę na funkcjonalność mebli. Najlepiej by było, gdyby meble te były uniwersalne i dopasowane do różnych modeli telewizorów. To sprawi, że meble posłużą zdecydowanie dłużej i przy wymianie telewizora, nie trzeba będzie wymieniać również mebla. Dobry wyborem będzie stolik, który przyda nam się nawet wtedy, gdy zdecydujemy się powiesić telewizor na ścianie. Dobrze, by stolik miał szuflady czy półki, które pozwolą na przechowywania drobiazgów.

Wybierając stolik RTV musimy wziąć również pod uwagę metraż pomieszczenia. Inny rodzaj wybierzemy do dużego przestronnego salonu, inny do salonu zdecydowanie mniejszego. W małym salonie, urządzonym w stylu nowoczesnym czy skandynawskim, idealnie sprawdzi się stolik na nóżkach. Doda to pomieszczeniu przestrzeni i lekkości. Szafka RTV na nóżkach sprawi, że Twój nieduży salon będzie wydawał się znacznie przestronniejszy. W przypadku większych pomieszczeń dobrze będą się prezentować meble o pełnej bryle utrzymane w wybranej stylistyce aranżacyjnej. Doskonale sprawdzą się tu szafki wiszące.

Ważna jest także wysokość samego stolika RTV. Źle dobrany mebel może sprawić, że telewizor znajdzie się na złej wysokości, co wpłynie na komfort oglądania. Przyjmuje się, że środek ekranu telewizora powinien znajdować się poniżej linii oczu, tak, by podczas oglądania nie trzeba zbyt wysoko podnosić głowy.

Wybierając stolik RTV ważny jest nie tylko jego wygląd, ale również jakość, z którego został wykonany. Powinien on być wykonany z solidnych materiałów, które zapewnią mu trwałość na lata. Jeśli zależy Ci na wytrzymałości mebli, postaw na modele wykonane z drewna lub materiałów pochodnych. Meble z tych materiałów zapewniają nie tylko trwałość, ale również podkreślają walory wizualne wnętrza.

Wybór idealne stolika RTV nie jest łatwy. Jednak dobranie odpowiedniego mebla może sprawić, że nasz salo zyska niepowtarzalny klimat i charakter. Aranżując salon i dobierając do niego kolejne elementy, musimy pamiętać o harmonii. Dlatego też, stolik RTV czy to do salonu, czy to do sypialni musi współgrać z wnętrzem – nie tylko pod względem stylu wykonania, lecz także kolorystyki.