Błędy, których należy unikać podczas dekorowania mieszkania

Niezależnie od tego, czy wyprowadzasz się po raz pierwszy, czy też chcesz dodać otuchy nowemu miejscu, przed udaniem się do najbliższego sklepu meblowego może być kilka rzeczy do rozważenia. Pośród wszystkich emocji, oto największe błędy jakie popełniamy przy dekorowaniu mieszkania.

Dekorowanie dla innych

Twoje mieszkanie należy do Ciebie, a nie do teściów, rodzeństwa czy przyjaciół. Udekoruj swoje mieszkanie zgodnie ze swoimi pomysłami. W końcu to Ty będziesz spędzać najwięcej czasu w swoim mieszkaniu, kupując meble i wystrój – równie dobrze możesz najpierw zadowolić siebie.

Konwencjonalny pomysł może polegać na tym, że potrzebujesz stolika kawowego, dwóch szafek nocnych lub określonej liczby garnków i patelni, ale to twój dom. Zamiast kupować rzeczy, ponieważ czujesz, że powinieneś, kupuj rzeczy, których chcesz i będziesz używać.

Wszystko na raz, posadzka

Nie ma reguły, która mówi, że mieszkanie ma być założone tydzień po wprowadzeniu się. Nie chodzi o to, żeby za jednym razem kupować za dużo. Jasne, niektóre rzeczy, których potrzebujesz – miejsce do siedzenia, jedzenia i spania. Można zawiesić kilka innych rzeczy. Poza tym rozłożenie zakupów zmniejszy obciążenie budżetu.

Zrób listę najważniejszych przedmiotów, których potrzebujesz i zdobądź je w kolejności ich ważności. Poświęć trochę czasu na szukanie odpowiednich elementów. Dekorowanie przypomina trochę układanie puzzli – każdy element łączy się, ale może nie być tak wyraźny, jak na początku.

Przed przeprowadzką

Oczekiwanie na wprowadzenie się do nowego mieszkania może trwać długo. Choć jesteś podekscytowany dekoracją swojego nowego miejsca, nie kupuj rzeczy przedwcześnie. Częstym błędem jest to, że ludzie wychodzą i kupują meble lub dekoracje z wyprzedzeniem tylko po to, by zdać sobie sprawę, że przestrzeń nie wygląda tak, jak pamiętają.

Wszystko za dużo

Jeśli jesteś jak przeciętny najemca, prawdopodobnie znowu się przeprowadzisz. Nie wydawaj dużo pieniędzy, aby to konkretne mieszkanie wyglądało świetnie. Kupuj przedmioty, które są uniwersalne lub pasują do innego miejsca, jeśli się przeprowadzisz.

Kupowanie przed pomiarem

Zanim postawisz stopę w dziale meblowym, dobrze jest, jeśli najpierw zmierzysz przestrzeń i przyniesiesz pomiary ze sobą.

Aby uprzyjemnić sobie przeprowadzkę, dobrym pomysłem może być zmierzenie drzwi i korytarzy, klatek schodowych i wind, przez które muszą przechodzić meble w drodze do mieszkania. Konieczność zwrotu kanapy lub stołu, na którym postawiłeś serce, ponieważ nie może trafić do Twojego mieszkania, jest nie tylko rozczarowująca, ale także kosztowna.