Antyki w nowoczesnych wnętrzach

Wiele osób boi się łączyć antyki z nowoczesnymi meblami. Wydaje im się, że te dwie rzeczy są zupełnie różne i nie można ich stosować razem. To nie jest prawda! Mieszanie różnych stylów to świetny sposób na stworzenie przytulnej atmosfery w domu.

Aby uczynić swój dom interesującym, spróbuj dodać kilka zabytkowych przedmiotów. Możesz je znaleźć na aukcjach, wyprzedażach garażowych lub pchlich targach. Dobrym miejscem na znalezienie ładnych starych rzeczy jest internet: sklepy konsygnacyjne, sklepy sprzedające stare książki, a nawet sklepy z antykami.

Kilka lat temu, dekorowanie nowoczesnego domu antykami było praktycznie niespotykane. Panująca mądrość była taka, że trzeba było iść z wszystkimi nowoczesnymi meblami, lub wszystkimi antykami. Mieszanie tych dwóch było uważane za złą formę, a wynik końcowy byłby misz-masz stylów.

Gusta się zmieniły, jednak. Więcej osób przyjmuje ideę mieszania antyków z nowoczesnymi meblami, aby stworzyć unikalne pokoje, które nie wyglądają jak każdy inny. Może to być tak proste, jak umieszczenie antycznego biurka w pokoju pełnym mebli z połowy ubiegłego wieku, lub tak skomplikowane, jak przebudowa całego domu, aby wyglądał tak, jakby należał do faux europejskiego zamku.

Jak łączyć antyki z nowoczesnymi meblami?

To proste! Po pierwsze, nie przejmuj się wiekiem przedmiotu; skoncentruj się na stylu. Następnie spróbuj dodać kilka zabytkowych przedmiotów do swojego wystroju wnętrza i sprawdź, czy pasują do współczesnych mebli. Jeśli masz dom w stylu rustykalnym lub przemysłowym, możesz dodać kilka zabytkowych mebli, nie martwiąc się o kolory lub style.

Próba łączenia elementów z różnych stylów i czasów może być zarówno trudna, jak i niebezpieczna. Jeśli jednak próbujesz dopasować antyki do nowoczesnego wystroju domu, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać.

Oto lista głównych zasad dekorowania nowoczesnego wnętrza za pomocą zabytkowych mebli:

  1. Sprawdź schemat kolorów
  2. Właściwa skala
  3. Zapoznaj się z materiałami używanymi do produkcji antyków
  4. Trzymaj się jednej epoki przy wyborze wielu antyków. Jeśli zdecydujesz się mieszać różne style, to połączenie będzie działać tylko wtedy, gdy należą one do tego samego okresu czasu.

Antyki to dobra, które były używane przez wiele lat. Wiek, rzadkość i piękno przedmiotu określają jego wartość.

Meble antyczne mogą dodać do każdego domu, niezależnie od jego stylu lub tematu. Jednakże, jeśli planujesz używać antyków w swoim domu, powinieneś wiedzieć o nich kilka rzeczy, zanim zaczniesz robić zakupy.

Antyki są czymś, co było kochane przez dziesięciolecia, a nawet wieki. Jest w nich coś szczególnego, co dodaje charakteru każdej przestrzeni. Opowiadają historię o historii, kulturze, sztuce. A wielu ludzi uwielbia te historie. Antyki są również inwestycją. Niektóre z nich można uznać za całkiem wartościowe. Jednakże, jeśli nie jesteś gotów wydać dużo pieniędzy na renowację i konserwację swoich antyków, lepiej nie kupować ich w pierwszej kolejności.

Antyki mogą wyglądać świetnie w każdym domu, bez względu na to, jak bardzo jest on nowoczesny! Wszystko zależy od tego jak są wyeksponowane i z czym zestawione. Wierzę, że mieszając nowoczesne wnętrza z antykami można osiągnąć harmonię pomiędzy przeszłością a teraźniejszością, tak jak robiły to starożytne cywilizacje, kiedy budowały swoje świątynie używając starych kamieni z poprzednich konstrukcji.

  1.  Trzeba wiedzieć, czego się chceZanim wybierzesz się na zakupy antyków, ustal, czego potrzebujesz i jaki styl lub temat chcesz, aby Twój dom miał. Odwiedź sklepy z antykami, przeglądaj Internet i przeglądaj katalogi. Spójrz na zdjęcia zabytkowych wnętrz i spróbuj sobie wyobrazić, jak będą wyglądać w Twoim domu. Planuj z wyprzedzeniem i zrób listę potrzebnych ci mebli, żebyś nie skończył kupować czegoś, co nie pasuje do reszty twojego domu.
  2. Poznaj swój budżetAntyki są drogie, więc powinieneś upewnić się, że wiesz, ile pieniędzy możesz wydać na renowację lub zmianę wystroju domu. Jeśli pieniądze nie są problemem, a następnie kupić cokolwiek to jest, że uderza swój fantazyjny, ale pamiętaj, że jeśli budżet jest problemem, a następnie być praktyczne o tym i nie daj się ponieść przez kawałek piękno lub rzadkość.

Antyczne przedmioty są naprawdę piękne i chwytające za serce. Pomagają stworzyć szczególną atmosferę w domu.